LUCRURILE BUNE SE FAC DE OAMENI, CU OAMENI ȘI PENTRU OAMENI !

Și în această săptămână activitățile educativ-preventive legate de campania Antidrog, au continuat în unitățile de învățământ giurgiuvene.
Consilierii primarului Adrian Anghelescu au fost prezenți la Colegiul Tehnic Viceamiral Ioan Bălănescu, Liceul Teoretic Nicolae Cartojan și Seminarul Teologic Teoctist Patriarhul, fiind însoțiți și de viceprimarul Ionel Muscalu.
Aflându-se în fața viitoarelor cadre didactice, (actualii elevi ai profilului pedagogic de la Liceul Teoretic Nicolae Cartojan) precum și în fața viitorilor preoți (elevii Seminarului Teologic Teoctist Patriarhul), consilierii au abordat în mod special activitățile pe care elevii le vor desfășura după absolvire, aceștia reprezentând categoria de tineri care vor construi caractere și vor avea un rol esențial în formarea noilor generații.
Copiii reprezintă viitorul nostru!
Spune nu drogurilor!
Indiferența crează dependență!

Ultima modificare: 29.02.2024 – 08:19 de către Administrator

Anteriorul Lucrările avansează pe străzile incluse în proiectele de mobilitate urbană