Primăria municipiului Giurgiu a luat act de sesizările primite în ceea ce privește prețul metrului cub la apă

Primăria municipiului Giurgiu, prin primar Adrian Anghelescu și direcția de specialitate, a luat act și face demersuri susținute în ceea ce privește prețul metrului cub la apă.
“Municipiul Giurgiu, în calitate de membru în Asociația de Dezvoltare Intercomunitară “Sănătate Asigurată prin Apă Curată” solicită societății prezentarea unui Memoriu Tehnico-Economic, temeinic justificat, pentru fundamentarea elementelor de cheltuieli pentru prețul apei și a tarifului pentru canalizare, document ce trebuie însoțit de documentația care atestă datele înscrise în fisele de fundamentare. ” se arată în adresa transmisă societății APA Service S. A.
De asemenea, a fost transmisă o adresă și către ADI ” Sănătate Asigurată prin Apă Curată, în vederea analizării situației existente, astfel încât toți cetățenii să poată suporta costurile serviciilor oferite de către societatea APA SERVICE.

Ultima modificare: 19.02.2024 – 08:15 de către Administrator

Anteriorul Eforturi fără precedent privind problema numărului mare de maidanezi