Activități educativ-preventive

Activitățile educativ-preventive desfășurate în unitățile de învățământ sunt acțiuni eficiente de luptă împotriva viciilor și a fenomenelor toxice care pot apărea în anturajul tinerilor.
În săptămâna care a trecut, alături de consilierii primarului, în mijlocul elevilor, s-a aflat și viceprimarul Ionel Muscalu. Întâlnirile au avut loc la Colegiul Național “Ion Maiorescu”, Liceul teoretic “Nicolae Cartojan”, Liceul teoretic “Tudor Vianu”, Școala gimnazială nr. 3, Școala gimnazială “Mircea cel Bătrân” și Școala gimnazială Sfinții “Martiri Brâncoveni”.
Au fost efectuate 11 acțiuni interactive în ceea ce privește conștientizarea elevilor cu privire la efectele generate de consumul de droguri, jocuri de noroc, violența în unitățile de învățământ și alte aspecte antisociale, tinerii fiind îndemnați să adopte un comportament responsabil.

Ultima modificare: 18.12.2023 – 08:32 de către Administrator

Anteriorul Cu colindul – Grădinița Dumbrava Minunată 15.12.2023