Primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu a fost prezent la Adunarea Generală a Municipiilor din România

Duminică, 12 octombrie , la București, a avut loc Adunarea Generală a Municipiilior din România, fiind prezent și edilul Adrian Anghelescu.
Întrunirea a fost prezidată de președintele Asociației Municipiilor din România, Emil Boc, iar pe lângă subiectele despre Strategia națională, aprobarea Legii Poliției Locale, precum și alte teme generale, fiecare primar a expus problemele pe care le întâmpină pe plan local, acestea fiind legate în cea mai mare măsură de lipsa resurselor financiare.
În cadrul întâlnirii, a mai fost dezbătut și subiectul organizării administrativ-teritoriale.

Ultima modificare: 14.11.2023 – 08:15 de către Administrator

Anteriorul Anunț – Concurs De Promovare în grad pentru funcționarii publici din Aparatul de Specialitate al Primarului Municipiului Giurgiu și Direcției de Evidență a Persoanelor