Parteneriat între Primăria Vetovo, Bulgaria și Primăria municipiului Giurgiu pentru depunerea unui proiect transfrontalier

Primăria municipiului Giurgiu a fost astăzi gazda unei întâlniri între viceprimarul Ionel Muscalu, reprezentanții Direcției Programe Europene, Lili Ganceva, directorul Asociației Euroregiunea Danubius și Svetoslav Robev, consultantul Primăriei Vetovo pe proiecte europene.
Subiectul ședinței de lucru s-a axat pe depunerea unui proiect transfrontalier prin Programul INTERREG VI A, Axa 2, în cadrul căruia ambele primării să reabiliteaze și să modernizeze câte un parc, în municipiul Giurgiu fiind luate în calcul Parcul și Lacul Prietenia, adiacente Parcului Tineretului.
În vederea depunerii acestui proiect, până la sfârșitul acestei luni, Primăria municipiului Giurgiu și Primăria Vetovo vor semna un acord de parteneriat, unde vor fi incluse mai multe idei de proiecte ce vor fi depuse prin intermediul Programului INTERREG VI A.

Ultima modificare: 07.08.2023 – 22:10 de către Administrator

Anteriorul Anunț