Traficul rutier pe strada Aleea Plantelor a fost redeschis

În urma definitivării ultimului strat de mixtură asfaltică, începând de astăzi, 05 aprilie 2023, ora 14:00, a fost redeschis traficul rutier pe strada Aleea Plantelor, lucrări aferente proiectului ”Modernizarea infrastructurii de transport public în zona Estică a municipiului Giurgiu”.
În cadrul aceluiași proiect, joi 06 aprilie 2023, vor începe lucrările pe b-dul Academician Miron Nicolescu.
În primă fază, acestea vor consta în frezarea stratului de asfalt existent, pe portiunea cuprinsă între intersecția cu strada 1 Decembrie 1918 și strada Vaporului.
Ulterior, vor fi efectuate lucrări de excavație, ceea ce va necesita restricții de circulație, constând în închiderea traficului rutier pe două benzi, acesta urmând să se desfășoare pe celelalte două, câte una pe sens.
Facem apel la înțelegere din partea locuitorilor și a participanților la traficul rutier, pentru disconfortul creat pe perioada lucrărilor.

Ultima modificare: 05.04.2023 – 16:26 de către Administrator

Anteriorul ANUNȚ IMPORTANT PRIVIND COMBATEREA BURUIENII AMBROZIA