Ordinul de începere a lucrărilor a fost semnat astăzi și pentru coridorul Estic

Ordinul de începere a lucrărilor pentru ultimul dintre cele trei proiecte de mobilitate urbană, și anume cel aferent coridorului estic al municipiului Giurgiu, a fost semnat astăzi.
Străzile incluse în proiect pentru reabilitare și modernizare sunt bd-ul Academician Miron Nicolescu, strada Unirii, strada Aleea Plantelor și strada Digului. În cadrul aceluiași proiect va fi construit și un Park and ride.
Așa cum a mai fost menționat, lucrările vor demara pe strada Aleea Plantelor, tronson cuprins între intersecția cu șoseaua Portului și strada Aleea Plantelor.
Suntem conștienți de faptul că, lucrările de investiții demarate în ultima perioadă crează disconfort cetățenilor, situație pentru care ne cerem scuze, însă, totodată apelăm la înțelegerea întregii comunități, pentru ca la final să ne putem bucura de rezultatul scontat.

Ultima modificare: 14.11.2022 – 11:50 de către Administrator

Anteriorul Încep lucrările de reabilitare și pe proiectul aferent coridorului estic. Traficul rutier va fi restricționat pe strada Aleea Plantelor