Agentul termic a fost livrat către spital și unitățile de învățământ, iar începând de mâine, 1 noiembrie și către populație

Începând de astăzi, 31 octombrie 2022, agentul termic este distribuit și în unitățile de învățământ, prima instituție care a primit căldură în calorifere fiind Spitalul Județean de Urgență Giurgiu.
Agentul termic va fi distribuit, începând de mâine 1 noiembrie și către populație.
Conform OUG nr. 27, pentru Uzina Termoelectrica Production au fost alocate cantități de gaz pentru livrarea zilnică a agentului termic, pentru populație, până la data de 31 martie 2023.
Furnizarea va fi efectuată după un program, ținând cont de temperaturile exterioare, pentru a nu fi consumat combustibil inutil.

Ultima modificare: 31.10.2022 – 16:43 de către Administrator

Anteriorul După Vestic, urmează Estic