A fost prelungit termenul de înscriere pentru concursul de ciclism DANUBE AMATEUR CYCLING TROPHY

Consiliul Judeţean Giurgiu, cu sediul în Bulevardul Bucureşti, nr. 10, cod poştal 080045, Giurgiu, judeţul Giurgiu, telefon 0372 462 646, fax: 0372 462 670 anunță publicul interesat referitor la prelungirea termenului de înscriere în vederea participării la evenimentului sportiv de ciclism cu caracter competițional “DANUBE AMATEUR CYCLING TROPHY” , până în data de 28.10.2022, ora 12:00.
Evenimentul este organizat de Județul Giurgiu prin Consiliul Județean Giurgiu în colaborare cu Primăria Municipiului Giurgiu, Direcţia Judeţeană pentru Sport și Tineret Giurgiu, Inspectoratul Școlar Judeţean Giurgiu, Societatea Națională de Cruce Roșie – Filiala Giurgiu.
Concursul de ciclism “Danube Amateur Cycling Trophy” se va desfășura în data de 29.10.2022, în judeţul Giurgiu și va avea startul și finish-ul în Municipiul Giurgiu.

ZONA START/FINISH: zona Teatrului „Tudor Vianu”, din Municipiul Giurgiu.

ORA DE START: ora 1100.

RIDICARE KIT-uri de PARTICIPARE / VALIDARE ÎNCSCRIERI: 0930 – 1030

CATEGORII DE CONCURS

Elevii ciclului gimnazial (V-VI, VII-VIII) ;

Elevii din ciclul liceal (IX-X, XI-XII) ;

Mențiuni:

Organizatorul își rezervă dreptul de a refuza înscrierea unui aplicant în categoria cerută, dacă nu îndeplinește conditiile de participare.

În cazul în care la o categorie nu sunt înscriși min. 5 participanţi, aceasta se va cumula cu celelalte.

TRASEU
Romarta ­- șos. București – sens giratoriu Kaufland – sos. Prieteniei – Poliția Locală (prin curtea Poliției Locale) – Șoseaua de Centura – pod Bizetz (Parcul Alei) – Mircea Cel Bătrân – Teatrul Valah.

Ultima modificare: 20.10.2022 – 17:19 de către Administrator

Anteriorul În premieră, un eveniment cu adevărat special, dedicat omagierii Marelui Voievod Mihai Viteazul (video)