29 IULIE 2015 – ŞEDINŢA CONSILIULUI LOCAL GIURGIU

Miercuri, 29 iulie 2015, ora 11.00, are loc şedinţa ordinară a Consiliului Local Giurgiu, unde vor fi supuse spre aprobare consilierilor locali 30 proiecte de hotărâri. Astfel, consilierii locali vor analiza şi vor vota proiectul de hotărâre cu privire la aprobarea delegării gestiunii serviciului de ridicare, transport, depozitare şi eliberare a vehiculelor fără stăpân sau abandonate pe terenuri aparţinând domeniului public sau privat al municipiului Giurgiu către S.C. Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi SA Giurgiu, proiectul de hotărâre privind modificarea organigramei şi statului de funcţii ale Poliţiei Locale Giurgiu, prin reorganizare. De asemenea, tot în şedinţa de marţi, atenţiei consilierilor locali le vor fi suspuse două proiecte de hotărâre privind acordarea unor sprijine financiare parohiilor “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe“ (pentru continuarea lucrărilor la capela mortuară) şi “Sfinţii Arh. Mihail şi Gavril” (pentru dotarea parohiei cu 51 scaune necesare persoanelor bolnave şi însoţitorilor acestora). Tot în această şedinţă consilierii locali vor decide aprobarea acordării avizului de principiu în vederea întocmirii studiului de oportunitate şi a caietului de sarcini necesare concesionarii prin licitatie publică a unor suprafeţe de teren din municipiul Giurgiu.
De asemenea, sprijine financiare pentru asociaţiile de proprietari pentru igienizarea subsolurilor, dar şi aprobarea Contractului de delegare a gestiunii Serviciilor publice de salubrizare prin concesionare în municipiul Giurgiu sunt doar câteva din proiectele de hotărâre ce vor face obiectul şedinţei ordinare a Consiliului Local Giurgiu de mâine.
La finalul şedinţei, vor fi prezentate o serie de rapoarte de activitate şi informări ale unor societăţi aflate în subordinea Consiliului Local Giurgiu.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul COMUNICAT PRESA CRUCEA ROSIE GIURGIU