Proiectul LADDER a fost iniţiat de către Asociaţia Agenţiilor pentru Democraţie Locală (ALDA) şi înaintat la finanţare prin Programul Actori Non-guvernamentali şi Autorităţi Locale pentru Dezvoltare (NSA-LA)–Creşterea Conştientizării publice pentru dezvoltarea şi promovarea educaţiei pentru dezvoltare în Uniunea Europeană, LOT 5. Proiectul a fost aprobat în luna decembrie 2014 şi se desfăşoară pe durata a 3 ani, începând cu luna ianuarie 2015.
Proiectul are în vedere obiective ambiţioase de cooperare între autorităţi locale şi societatea civilă în domeniul dezvoltării, participării cetăţeneşti privind temele de dezvoltare cu accent pe zona de interes a politicii de vecinătate europeană (ENP area).
Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către