EDILUL NICOLAE BARBU ADRESEAZĂ MULŢUMIRI PENTRU REUŞITA FESTIVALULUI DE MUZICĂ POPULARĂ “IN MEMORIAM MARIN GHIOCEL”

Primarul Nicolae Barbu adresează mulţumiri tuturor giurgiuvenilor care au asistat în piaţa din faţa Teatrului Tudor Vianu la cea de-a treia ediţie a Festivalului – concurs naţional de muzică populară ”In memoriam Marin Ghiocel”.
Cu participarea giurgiuvenilor, dar şi cu sprijinul organizatorilor, festivalul desfăşurat la Giurgiu în zilele de 1 şi 2 iulie s-a dovedit a fi un adevărat succes, fiind catalogat de Favorit TV drept unul dintre cele mai reuşite evenimente de când acest post de televiziune a luat fiinţă. Realizatorii Favorit TV au fost impresionaţi de interesul şi dragostea giurgiuvenilor faţă de folclor, aceştia venind în număr mare la spectacol în pofida condiţiilor meteo nefavorabile din cea de-a doua zi a festivalului.
Primarul Nicolae Barbu este de părere că reuşita acestei a treia ediţii s-a datorat în mare măsură pe lângă artiştii invitaţi (Orchestra “Lăutarii”, condusă de maestrul Nicolae Botgros, celebrii interpreţi de muzică populară Steliana Sima, Mioara Velicu, Gheorghe Roşoga, Petrică Mîţu Stoian, Niculina Stoican, Constantin Enceanu și Ionuţ Sidău) şi bunei organizări în care s-au implicat Centrul Cultural Local ”Ion Vinea”, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Giurgiu, Direcţia Poliţia Locală, dar şi salariaţii Primăriei Municipiului Giurgiu, iar pe această cale doreşte să le mulţumească pentru tot sprijinul acordat.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul S-A ÎNCHEIAT PRIMA ETAPĂ A DEZINSECȚIEI AERIENE ÎMPOTRIVA ȚÂNȚARILOR