ACȚIUNE DE PREMIERE A MEDICILOR GIURGIUVENI, LA ATENEUL “NICOLAE BĂLĂNESCU”

Instituția Prefectului Giurgiu, cu sprijinul Primăriei municipiului, a organizat astăzi, 29 mai, la Ateneul “Nicolae Bălănescu”, o acțiune de premiere și de felicitare a 11 medici giurgiuveni. În cadru festiv, cadrelor medicale din spitalele giurgiuvene le-au fost adresate cuvinte de mulțumire pentru activitatea profesională pe care o desfășoară, atât din partea prefectului Nina Carmen Crișu cât și a primarului municipiului, Nicolae Barbu.
Edilul șef, prezent la eveniment alături de vicepreședintele Consiliului Județean Cristian Marciu și de doi parlamentari de Giurgiu, senatorul Niculae Bădălău și deputatul Florian Nicolae, le-a mulțumit medicilor prezenți dar și colegilor acestora, alături de care contribuie zilnic la reușita actului medical.
Medicii au fost felicitați de toți invitații și au primit din partea prefectului plachete și flori. Organizatorii au declarat că astfel de acțiuni vor mai continua și vor fi extinse și către alte domenii de activitate.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul CONSILIERII LOCALI AU APOBAT LIMITA DE VITEZA IN ORAS LA 50 KM PE ORA