ADEVARATA SARBATOARE LA GIURGIU, DE ZILELE MUNICIPIULUI, 23-26 APRILIE

”La finalul celor patru zile în care giurgiuvenii au avut parte de o adevărată sărbătoare în centrul orașului, vreau să mulțumesc tuturor celor care s-au implicat în organizarea ”ZILELOR MUNICIPIULUI GIURGIU, EDIŢIA 2015”, au susținut financiar, s-au asigurat că totul se desfășoară în ordine, au promovat acest eveniment și nu în ultimul rând au participat.

În acest sens, aduc mulţumiri forțelor de ordine, polițiștilor, jandarmilor și agenților de poliție locală din Giurgiu care au asigurat permanent paza, protecția și ordinea în Piața Unirii și în zona adiacentă, sponsorilor care au asigurat integral plata prestaţiilor artistice în cele patru zile, inclusiv focul de artificii_, _angajatilor municipalității și ai instituțiilor subordonate, reprezentanţilor mass-media pentru promovarea evenimentului şi nu în ultimul rând miilor de giurgiuveni care au fost prezenți în fiecare seară de spectacol (_peste 5.000, conform estimărilor forțelor de ordine_).

Zilele Municipiului Giurgiu- ediția 2015 a fost așadar un eveniment de succes, cetățenii bucurându-se în număr foarte mare de acțiunile de la Ateneu și din Piața Unirii. Primvăvara Culturală Giurgiuveană continuă însă, până pe 22 mai, inclusiv.”

Nicolae Barbu
Primarul Muncipiului Giurgiu

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul GARDULETELE DE PE BULEVARDUL BUCURESTI VOR AJUNGE LA ASOCIATIILE DE PROPRIETARI