Mesajul Domnului Primar Nicolae Barbu cu prilejul sarbatorii Sfântului Mucenic Gheorghe

Dragi giurgiuveni,

Sărbătoarea Sfântului Mucenic Gheorghe ne umple sufletul de bucurie și de nădejde, viața sa sfântă plină de curaj și de jertfelnicie pentru idealurile creștine a fost un model pentru giurgiuveni încă de la înființarea urbei noastre care l-au ales ca ocrotitor spiritual și mare ajutător în grelele încercări prin care au trecut de-a lungul istoriei.
Atașamentul giurgiuvenilor pentru patronul lor spiritual s-a manifestat prin punerea sub ocrotirea sa sfântă a mai multor locașuri de cult, a unor instituții, iar numeroși locuitori îi poartă cu multă onoare numele.
De aceea, tuturor celor care își serbează astăzi onomastica, dar și tuturor locuitorilor municipiului le doresc multă sănătate, spor desăvârșit în toate activitățile pe care aceștia le desfășoara și multe împliniri pe toate planurile.
La mulți și fericiti ani !

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul DREPTURI SALARIALE PENTRU POLITISTII LOCALI APROBATE IN CONSILIUL LOCAL