EXERCITIU DE ALARMARE PUBLICA ORGANIZAT DE I.S.U. VLAȘCA

Primăria Giurgiu aduce la cunoștință locuitorilor municipiului că marți, 21 aprilie 2015, ora 10.00, va avea loc un exercițiu de alarmare publică cu sirenele.
Exercițiul este inițiat de I.S.U. Vlașca pentru verificarea și pregătirea echipamentelor achiziționate prin proiectul “Joint actions for the management of emergency situations in case of hydro-meteorological events and accidental water pollutions – JAMES”, finanțat în cadrul Programului de Cooperare Transfrontalieră România –Bulgaria (CBC) 2007-2013 și implementat de Consiliul Județean Giurgiu.
Pe perioada desfășurării exercițiului, cetățenii sunt rugați să nu intre în panică și să își continue activitățile normale.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul CONCURSUL DE CULTURA GENERALA “STII SI CASTIGI”, AJUNS LA ETAPA FINALA