PRIMAVARA CULTURALA GIURGIUVEANA, EDIŢIA 2015

În perioada 6 aprile – 22 mai 2015, la Giurgiu se desfăşoară o nouă ediţie a Primăverii Culturale Giurgiuvene organizată de Consiliul Local, Centrul Cultural “Ion Vinea” şi Primăria Municipiului Giurgiu.
Iubitorii de cultură din Giurgiu sunt invitaţi în această perioadă să se delecteze cu spectacole folclorice şi de muzică uşoară, piese de teatru, concerte simfonice, concursuri şi lansări de carte, toate pe parcursul a aproximativ două luni de zile.
Pentru că ne aflăm în perioada premergătoare Sărbătorilor Pascale, startul manifestărilor va fi dat cu ediţia a VII-a a Festivalului Concurs Naţional de Artă Plastică “Hristos a Înviat”, programat în data de 6 aprilie la Ateneul Nicolae Bălănescu din Giurgiu.
Aşa cum ne-am obişnuit în fiecare an, Primăvara Culturală Giurgiuveană cuprinde şi programul manifestărilor dedicate Zilelor Municipiului Giurgiu ce se vor desfăşura în perioada 21-23 aprilie.
Ediţia din acest an a Primăverii Culturale Giurgiuvene se va încheia cu o seară de teatru la Ateneul Nicolae Bălănescu.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul EVENIMENT CU DUBLA SEMNIFICATIE CULTURALA LA BIBLIOTECA JUDEŢEANA