GEP va furniza caldura pana pe 15 aprilie la pretul de 160 lei gigacaloria

Perioada de furnizare a agentului termic pe perioada iernii începe la data de 1 noiembrie şi se termină la 31 martie. Anul acesta însă, societatea care funizează agent termic în municipiul Giurgiu vine cu o veste bună pentru giugriuvenii beneficiari ai acestui serviciu. Global Energy Production a decis prelungirea perioadei în care livrează agent termic, până la data de 15 aprilie 2015. Conducerea societăţii spune că la baza acestei decizii au stat ultimele informaţii privind prognoza meteo pentru perioada următoare.
În afara faptului că vor avea căldură în casă până la jumătatea lunii aprilie, giurgiuvenii care beneficiază de acest serviciu trebuie să ştie că preţul de facturare pentru gigacalorie rămâne cel aprobat prin Hotărârea Consiliului Local Municipal nr. 60/16.02.2015 şi anume de 160 lei/Gkal.
Consumatorii care nu doresc să beneficieze de căldură după data de 31 martie vor formula o cerere scrisă pentru întreruperea funizării agentului termic.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul Primaria Giurgiu, gazda a unei intalniri de lucru a Asociatiei “Comunitatile Locale Riverane Dunarii”