TEMPERATURILE SCAZUTE AU IMPIEDICAT DEMARAREA LUCRARILOR DE PLOMBARE SI ASFALTARE A STRAZILOR

Vremea nefavorabilă şi temperaturile scăzute au împiedicat în ultima perioadă demararea lucrărilor de plombare şi asfaltare a mai multor străzi din municipiul Giurgiu.
Deşi trebuiau începute de luni, 16 martie 2015, temperaturile care nu au depaşit constant maxima de 10 grade au impiedicat producţia staţiilor de asfalt.
Astfel, municipalitatea din Giurgiu prin ADPP dă asigurări că imediat ce vremea va fi favorabilă, iar temperaturile vor depăşi valoarea de 10 grade mai multe zile consecutiv, lucrările de plombare şi asfaltare a străzilor incluse în program vor fi demarate.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul HIGH PERFORMANCE GREEN PORT GIURGIU – PREZENTAT LA RUSE IN CADRUL UNUI SEMINAR INTERNATIONAL