AU INCEPUT LUCRARILE DE REAMENAJARE A PARCULUI BACIU

Primăria Municipiului Giurgiu a demarat săptămâna trecută lucrările de reamenajare a Parcului Baciu. Acestea constau în redimensionarea parcului, construirea de spații de joacă pentru copii, zone de agrement, plantare de copaci și flori și montarea de băncuțe noi.
De asemenea, în zilele următoare se va trece și la modernizarea Parcului Tipografiei, unde deja au fost finalizate măsurătorile topografice și studiile de teren. Aici va fi amenajat și un loc de joacă pentru copii.
Un alt obiectiv de investiții ce va fi demarat în perioada următoare este construcția pistei de atletism din Parcul Tineretului.
Alte lucrări aflate în curs de proiectare vizează înființarea de noi locuri de joacă și terenuri de sport în zonele adiacente blocurilor de locuințe P1 și 16/420 din cartierul Tineretului și a blocurilor B1-B4 din zona centrală – Șoseaua București.
Toate aceste lucrări vor fi finanțate din bugetul local.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul HIGH PERFORMANCE GREEN PORT GIURGIU – PREZENTAT LA RUSE IN CADRUL UNUI SEMINAR INTERNATIONAL