„Mărţişoare muzicale” pentru giurgiuvenii melomani

Melomanii giurgiuveni vor avea parte la sfârşitul acestei săptămâni de un concert special dedicat începutului de primăvară. Primăria şi Consiliul Local al Municipiului Giurgiu, prin Centrul Cultural Local „Ion Vinea”, organizează, duminică, 8 martie, la Ateneul Nicolae Bălănescu, începând cu ora 18.30, concertul simfonic intitulat „Mărţişoare muzicale”, susţinut de Orchestra simfonică „Valahia” şi desfăşurat sub bagheta dirijorului Daniel Manase.
Programul va cuprinde o selecţie de piese celebre din creaţia compozitorilor W.A. Mozart, J.S. Bach, J. Haidn, A. Vivaldi şi J. Strauss.
Intrarea se va face pe bază de invitaţii, care se pot ridica de la sediul Centrului Cultural „Ion Vinea”.
Iată programul concertului:

W.A. Mozart: „Nunta lui Figaro” – uvertură
J.S. Bach: „Aria din suita a III-a”
J. Haidn: „Simfonia nr. 94 – Surpriza”
A. Vivaldi: „Anotimpurile – Primăvara”
J. Strauss: „Trandafirii din Sud” – vals
W.A. Mozart: „Simfonia 41” – partea I, III, IV

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul 110 SUBSOLURI AU FOST IGENIZATE PANA IN PREZENT CU SPRIJINUL MUNICIPALITATII