SedinTa ordinara a Consiliului Local aferenta lunii februarie

Consiliul Local al Municipiului Giurgiu se va întruni joi, 26 februarie 2015, ora 11.00, în şedinţă ordinară. Ordinea de zi cuprinde 42 de proiecte de hotărâri şi o informare. Proiectele de hotărâri vizează acordarea unor sprijine financiare asociaţiilor de proprietari în vederea igienizării subsolurilor, Catedralei Adormirea Maicii Domnului pentru construirea unui lumânărar din zidărie, dar şi unor cetăţeni pentru investigaţii medicale, intervenţii chirurgicale şi tratamente medicamentoase. De asemenea, se propune aprobarea Planului Urbanistic Zonal „Reconsiderare configuraţie urbană funcţională şi volumetrică B-dul Mihai Viteazul”, finalizat la sfârşitul lunii ianuarie a acestui an.
Constituirea Grupului local de lucru pentru incluziunea minorităţii rome la nivelul municipiului, modificarea Regulamentului de acordare a unui sprijin financiar asociaţiilor de proprietari din municipiul Giurgiu, în vederea igienizării subsolurilor, aprobat prin HCL nr. 346 din 2 octombrie 2014, dar şi promovarea cererilor de finanţare pentru obiectivele de investiţii „Lucrări de intervenţii pentru creşterea performanţei energetice a blocurilor de locuinţe”, Ansamblul 1 şi Ansamblul 2, sunt alte proiecte de hotărâri aflate pe ordinea de zi a şedinţei ordinare din 26 februarie.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul Spectacol muzical coregrafic dedicat zilei de 1 Martie