Adrian Cioroianu si echipa emisiunii – 5 minute de istorie – in vizita la Giurgiu

Adrian Cioroianu, realizatorul emisiunii “5 minute de istorie” a fost astăzi într-o scurtă vizită la primarul municipiului, Nicolae Barbu, împreună cu echipa sa de filmare.
Vizita în oraşul nostru a fost prilejuită de înregistrarea unei emisiuni dedicate Cetăţii de la Giurgiu, programată a fi difuzată în noul sezon al cunoscutei emisiuni de la TVR 2.

Decanul Facultăţii de Istorie din cadrul Universităţii Bucureşti a discutat cu edilul şef despre proiectele culturale pe care municipalitatea le vizează, despre potenţialul turistic al oraşului şi nu în ultimul rând despre o posibilă colaborare între Primăria Giurgiu şi Facultatea de Istorie pe care o conduce.
Emisiunea “5 minute de istorie” este difuzată de luni până vineri, pe TVR Internaţional la orele 7,40, 12,10 si 17,50 şi 19,50 şi sâmbăta, pe TVR 2, la ora 12,00.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul ACTIVITATILE COMPARTIMENTULUI DE ASISTENTA MEDICALA COMUNITARA DIN CADRUL DAS GIURGIU