Municipalitatea a mai parcurs o etapa in licitatia pentru concesionarea serviciului de transport public local

Municipalitatea a mai parcurs o etapă în cadrul procedurii de licitaţie pentru concesionarea serviciului de transport public local. Joi, 8 ianuarie, a avut loc şedinţa de deschidere a ofertelor financiare, în urma căreia Comisia de evaluare a convenit să solicite celor trei societăţi participante clarificarea anumitor aspecte în ceea ce priveşte ofertele depuse.
În acest sens, în cursul zilei de astăzi, 9 ianuarie, vor fi trimise celor trei societăți solicitări de clarificări, iar săptămâna viitoare, după ce se vor primi răspunsurile, Comisia de evaluare se va întruni într-o nouă şedinţă. În urma fişei individuale a fiecărui membru din comisie, se va stabili punctajul total şi va fi desemnat câştigătorul licitaţiei.
Noul operator va trebui să asigure condiţii moderne de transport, să introducă noi trasee de circulaţie, care să includă şi zonele Pictor Andreescu, Pictor Grigorescu, Bălănoaiei sau Ghizdarului, dar şi să doteze mijloacele de transport cu aparate pentru citirea cartelelor.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul SARBATORITA LA 101 ANI