MESAJUL DOMNULUI PRIMAR NICOLAE BARBU CU OCAZIA SARBATORII SFANTULUI IOAN BOTEZATORUL

În fiecare an, pe 7 ianuarie, sărbătorim pe Sfântul Ioan Botezătorul, cel care l-a botezat pe Iisus Hristos în râul Iordan. Numele său este de origine iudaică și se poate traduce prin ,,Dumnezeu s-a milostivit”, întreaga sa viață și activitate fiind un exemplu pentru toți creștinii din toate timpurile.

De aceea, în ziua de prăznuire a Sfântului Proroc suntem alături de toți giurgivenii care își sărbătoresc ocrotitorul spiritual și cu acest prilej le dorim un an plin de realizări, multă sănătate, putere de muncă și împlinirea tuturor dorințelor!

La mulți ani!

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către