Repartitiile pentru ANL-urile de pe Soseaua Portului, inmanate marti, 30 decembrie

Marţi, 30 decembrie, la ora 12.00, la Ateneul Nicolae Bălănescu, vor fi înmânate repartiţiile celor 120 de familii care vor primi o locuinţă ANL. Comisia socială pentru analizarea dosarelor de locuinţă, constituită prin Dispoziţie a Primarului, a trimis în perioada 27 octombrie – 14 noiembrie 2014 înştiinţări către un număr de 178 de solicitanţi din totalul celor aflaţi în lista de priorităţi pentru reconfirmarea criteriilor de acces. Aceştia trebuiau să prezinte actele de stare civilă pentru toţi membrii familiei, certificat de la Direcţia de Impozite şi Taxe că nu figurează cu proprietate pentru soţ/soţie şi adeverinţă de salariu de la locul de muncă actual. Din cei 178, 53 nu s-au prezentat pentru reconfirmare sau prin actele depuse nu au îndeplinit criteriile de acces.
Având în vedere că ansamblul de locuinţe cuprinde 24 de apartamente cu două camere şi 96 cu o cameră, Comisia a stabilit ca solicitanţilor care au în componenţă un număr de cel puţin patru persoane să le fie repartizate apartamente cu două camere, iar restul de solicitanţi, în ordinea listei de priorităţi, să beneficieze de locuinţe cu o cameră.

Ultima modificare: 29.12.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Mesajul Domnului Primar Nicolae Barbu cu prilejul Nasterii Domnului