Indemnizatiile de insotitor platite pentru inca o luna

În zilele de 16 şi 17 decembrie 2014, în conturile Direcţiei de Asistenţă Socială Giurgiu, Primăria a virat banii necesari pentru plata salariilor şi indemnizaţiilor însoţitorilor persoanelor cu handicap din Giurgiu .
Astfel, vineri, 19 decembrie, îşi vor primi drepturile băneşti aferente unei luni întregi, în sumă de 659 de lei (contravaloarea a 30 de zile), cei care încasează aceste venituri pe ştat de plată.
Luni, 22 decembrie, vor ridica indemnizaţia cuvenită cei ce încasează banii pe card.
Până la sfârşitul anului, mai exact, pe 29 decembrie, Primăria va mai plati, din surse proprii, contravaloarea salariilor pe încă o lună. Dacă nu vor fi încasări suficiente din taxe şi impozite, va mai ramâne o sumă mică reprezentând o diferenţă de câteva zile neplătite. Pentru această diferenţă însoţitorii îşi vor primi banii după 5-6 ianuarie 2015.

Ultima modificare: 18.12.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Proiectele municipalitatii din Giurgiu pentru 2015