Dulciuri si fructe pentru prescolari si scolari din partea municipalitatii

În ajun de Moş Nicolae, 6.400 elevi de învăţământ preşcolar şi gimnazial au primit în dar de la municipalitate punguţe cu dulciuri, sucuri şi fructe. După ce au fost distribuite în şcoli, încă din data de 4 decembrie, punguţele au fost ulterior înmânate copiilor de profesorii instituţiilor de învăţământ giurgiuvene.
Pe lângă alte surprize şi evenimente cultural artistice pe care autorităţile locale le-au pregătit în mare parte copiilor, cadourile primite vineri, de la Moş Nicolae, au semănat bucurie pe chipul fiecărui micuţ.
Cadourile au fost cumpărate cu bani din bugetul local al municipiului Giurgiu, valoarea acestora fiind de 160.000 lei.
Suma alocată pentru achiziţionarea acestor cadouri este de 25 de lei pentru fiecare copil.
Au fost pregătite 1.333 de pachete pentru creşe şi grădiniţe şi 5067 pentru şcolile gimnaziale, inclusiv clasele I-VIII din Colegiul Naţional “Ion Maiorescu”.

Ultima modificare: 05.12.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Zilele Reciclarii in orasul Giurgiu!