Tronsonul dintre Primărie şi Romarta închis pentru asfaltare

Primăria Municipiului Giurgiu continuă lucrările de reabilitare din cadrul Coridorului 9 Pan european, prin asfaltarea tronsonului cuprins între Primărie şi Romarta. Astfel, începând de astăzi, 16 septembrie, timp de aproximativ două săptămâni, acest sector va fi închis circulaţiei. Lucrările constau în frezare, asfaltare, ridicarea la nivel a capacelor de canalizare, precum şi înlocuirea pavelelor şi a bordurilor de pe trotuare.

În paralel, se lucrează la înlocuirea pavelelor şi a bordurilor pe sectorul Spital – Primărie.
Apoi, va urma Strada Mircea cel Bătrân, porţiunea situată în spatele blocului Romarta şi Piaţa Centrală.
Termenul de finalizare al lucrărilor la coridorul 9 Pan European este sfârşitul anului, însă acest lucru depinde în mare măsură de condiţiile meteo.

Ultima modificare: 16.09.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Licitatie pentru refinantarea celor trei credite existente ale Primariei