Stafeta internationala “Peace Run” ajunge la Giurgiu

Ştafeta internaţională “Peace Run” va trece mâine, 12 septembrie 2014, prin Giurgiu şi se va îndrepta către Russe – Bulgaria, unde va avea loc predarea torţei.
Ştafeta la care se adaugă 10 sportivi giurgiuveni, este alcătuită din 20 de sportivi din ţară şi din străinătate.
În jurul orei 15.00 alergătorii vor ajunge la intrarea în municipiu unde vor fi aşteptaţi de sportivi giurgiuveni. De acolo vor alerga împreună, cu torţa în faţă, şi vor fi însoţiţi prin oraş de un echipaj de poliţie şi ambulanţă pe Bulevardul Bucureşti până la Primărie, unde vor fi aşteptaţi de către oficialităţile locale.
În jurul orei 15.30 delegaţia va fi primită de Primarul Municipiului, Nicolae Barbu, în sala de şedinţe din cadrul Primăriei unde va avea loc şi o întâlnire cu presa.
Programul se va încheia în jurul orei 16.00, alergătorii fiind însoţiţi până la graniţă de sportivii giurgiuveni.
Municipalitatea vine în sprijinul Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Giurgiu asigurând măsurile de ordine, siguranţă şi asistenţă medicală pe traseul stabilit.

Ultima modificare: 11.09.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Invitatie la inaugurarea Colegiului National “Ion Maiorescu”