Mii de giurgiuveni asteapta sa primeasca o locuinta ANL sau sociala

Foarte mulţi giurgiuveni aşteaptă să primească din partea autorităţilor locale o locuinţă cu chirie, fie socială sau de tip ANL. În prezent, la Primăria municipiului Giurgiu au fost depuse în acest sens 3.846 de cereri pentru obţinerea unei locuinţe, din care 1876 pentru ANL (947 dosare complete) şi 1970 pentru locuinţe sociale.
Vă reamintim că în toamna acestui an, administraţia locală va da în folosinţă 120 de locuinţe ANL pe şoseaua Portului. În acest scop, toate dosarele complete şi actualizate vor fi verificate de o comisie de specialitate, urmând ca după 15 octombrie, aceasta să stabilească ierarhia dosarelor şi în funcţie de punctajul obţinut, 120 de tineri din municipiu să primească o locuinţă, aşa cum a declarat recent, într-o conferinţă de presă, edilul şef, Nicolae Barbu.

Ultima modificare: 22.08.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Amenajarea Parcului Alei continua