Mesajul Domului Primar Nicolae Barbu cu ocazia Sarbatorii Adormirii Maicii Domnului si Ziua Marinei Romane

Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului este una dintre cele mai importante zile din calendarul creștin, cu o însemnătate deosebită pentru poporul nostru care a purtat dintotdeauna o cinste deosebită Maicii Domnului. Cu acest prilej, doresc să le adresez tuturor celor 10.101 giurgiuveni care o au pe Fecioara Maria ocrotitoare spirituală și care își serbează onomastica astăzi calde urări de sănătate, prosperitate și multe împliniri alături de cei dragi.
De asemenea, tot în această zi, 15 august, de Sfânta Maria, este deopotrivă Ziua Marinei Române – sărbătoare a marinarilor militari și civili, a constructorilor navali și portuari care și-au legat destinele de întinderea nesfârșită a apelor și au slujit și slujesc țara cu mult profesionalism și demnitate. Cu această ocazie, dorim să le urăm tuturor celor care își desfășoară activitatea în cadrul Forțelor Navale Române multă putere de muncă, sănătate și spiritul acestei zile să-i însoțească pretutindeni.
Fie ca această zi de sărbătoare să ne aducă tuturor multă bucurie și liniște sufletească!

La mulți ani!

Ultima modificare: 14.08.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu