DITL anunta ca impozitele si taxele locale nu se maresc!

Atât proprietarii de imobile cât și deținătorii de autovehicule din municipiul Giurgiu pot răsufla ușurați. Impozitele pe case, terenuri sau pe autovehicule nu se măresc începând cu anul viitor. Conducerea Direcției de Impozite și Taxe Locale Giurgiu (DITL) a ținut să facă această precizare în contextul apariției în spațiul mediatic a unor informații de presă cu privire la modificarea nivelurilor taxelor și impozitelor locale. ”Recentele informații de presă au ca singură sursă un proiect de lucru, nicidecum un proiect pus în dezbatere publică pe site-ul www.mfinanțe.ro, pentru ca apoi să fie aprobat sau nu în ședință de Guvern. Pot să vă spun că până la această oră nu avem în vedere vreo modificare a acestor niveluri pentru anul fiscal 2015”, a mai ținut să precizeze Directorul DITL Girugiu, Laurențiu Țintea.

Ultima modificare: 29.07.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Locatarii blocului D din Istru sunt verificati de autoritati in vederea continuarii evacuarilor