Primarul Nicolae Barbu l-a felicitat astăzi pe prefectul de la Ruse, cu ocazia împlinirii a 59 de ani

Primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu, a fost astăzi la Ruse pentru a-l felicita personal pe prefectul Ventsislav Kalchev, cu ocazia zilei de naştere a oficialului bulgar. Edilul şef i-a oferit prefectului o icoană înfăţisându-l pe Sf.Nicolae, un buchet de flori şi un coş cu produse specifice sărbătorii pascale. La întâlnire a participat şi directorul executiv al Euroregiunii “Danubius”, Lili Ganceva, liantul între administraţiile de la Ruse şi Giurgiu, prin intermediul acestei asociaţii derulându-se numeroase proiecte şi activităţi comune. Cu acest prilej, primarul municipiului Giurgiu a stabilit contacte importante cu alţi primari din districtul Ruse, alături de care pot fi gândite colaborări în viitorul apropiat.

Ultima modificare: 17.04.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Urmări grave cauzate de nedesfăşurarea şedinţei Consiliului Local