Dispeceratul Poliţiei Locale, disponibil non-stop pentru preluarea sesizărilor

Cetăţenii care sesizează o problemă legată de circulaţie, ordine publică, acte de vandalism, transport în comun, iluminat public, curăţenie ori alte situaţii ce pot fi rezolvate de administraţia locală, sunt rugaţi să sune la dispeceratul Poliţiei Locale- 0246/ 274.668, valabil 24 de ore din 24. Sesizarea lor va fi înregistrată şi transmisă în cel mai scurt timp societăţii, direcţiei sau serviciului ce are competenţa de a o rezolva. În acest mod administraţia locală doreşte să fie cât mai aproape de cetăţeni şi încercă să găsească cele mai rapide şi eficiente soluţii la problemele sesizate. Conducerea Primăriei Giurgiu face un apel la seriozitatea celor care apelează dispeceratul Poliţiei Locale, în sensul în care, problemele sesizate trebuie să fie reale. În caz contrar, apelurile false ar îngreuna activitatea tuturor factorilor implicaţi, fără a mai exista rezultatele aşteptate. Dincolo de disperatul Poliţiei Locale, cetăţenii mai au la îndemână varianta înregistrării unei petiţii online, direct pe pagina oficială a Primăriei Giurgiu, respectiv: www.primariagiurgiu.ro , la secţiunea din colţul drept al ecranului: depune o petiţie.

Ultima modificare: 17.03.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Lucrările la Colegiul Naţional „Ion Maiorescu” vor fi realizate cu fonduri europene