CONDIȚII METEOROLOGICE FAVORABILE PENTRU LANSAREA LAMPIOANELOR ZBURĂTOARE DE DRAGOBETE

Primăria Municipiului Giurgiu, organizatorul evenimentului dedicat zilei de Dragobete din data de 24 februarie 2014, ora 18.00, locația-podul Bizetz, s-a adresat instituției meteo abilitată pentru a putea informa giurgiuvenii cu privire la starea vremii din seara când se vor lansa lampioanele zburătoare.
În răspunsul primit de la Administrația Națională de Meteorologie, referitor la prognoza pentru perioada 24.02.2014 ora 8.00 – 25.02.2014 ora 20.00 în municipiul Giurgiu este precizat că : ”Valorile termice se vor menține ușor ridicate decât cele normale pentru această perioadă. Cerul va avea înnourări, dar condițiile de precipitație sunt reduse. Vântul va sufla moderat, cu unele intensificări. Temperatura maximă va fi de 9-10 grade Celsius.”
Evenimentul putându-se desfășura în bune condiții, vă așteptăm să participați în număr cât mai mare.

Ultima modificare: 21.02.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LANSARE DE LAMPIOANE SI SPECTACOL DEDICAT ZILEI DE DRAGOBETE