Sâmbătă, 2 noiembrie 2013, Centrul Cultural Local “Ion Vinea” Giurgiu, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport Giurgiu, organizează Festivalul Naţional de Dans modern şi Dans aerobic pentru copii “MAGIA DANSULUI”, ediţia a II-a, Giurgiu – 2013.
Evenimentul va avea loc în Sala Sporturilor “CHAUNCEY HARDY” din Giurgiu, începând cu orele 11,00, şi are ca scop promovarea tinerelor talente care îndrăgesc şi practică dansul.
Festivalul se desfăşoară pe patru categorii de vârstă (6 – 8 ani, 9 – 11 ani, 12 – 14 ani şi 15 – 18 ani), la următoarele genuri de dans: dans modern, dans caracter, fantezie coregrafică, majorete şi dans aerobic – trio, grupuri, ansambluri.
La aceasta ediţie a festivalului vor fi prezenţi copii din judeţele: Brăila, Constanţa, Bucureşti, Dâmboviţa, Ilfov, Prahova, Buzău şi Giurgiu, fiind aşteptaţi peste 250 de participanţi.

Ultima modificare: 31.10.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Cele două întâlniri pe tema Strategiei UE pentru Regiunea Dunării, oportunităţi de a pune bazele unor proiecte comune viitoare