Primăria Municipiului Giurgiu, premiată în cadrul celei de-a IX-a ediţii a Galei Premiilor de Excelenţă Administratie.ro

Zilele trecute, Primăria Municipiului Giurgiu a fost distinsă cu Premiul de excelenţă pentru activitatea în primării, în cadrul celei de-a IX-a ediţii a Galei Premiilor de Excelenţă Administratie.ro. Evenimentul a fost organizat de Portalul Naţional de Administraţie Publică www.administratie.ro cu sprijinul Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici, în scopul de a răsplăti administraţiile publice locale şi centrale care s-au evidenţiat în anul 2013 prin activitatea şi proiectele realizate.
La Gala Premiilor de Excelenţă Administratie.ro din acest an au participat primari, viceprimari, prefecţi, subprefecţi, preşedinţi şi vicepreşedinţi de consilii judeţene, reprezentanţi ai Guvernului României şi instituţiilor guvernamentale, senatori, deputaţi şi reprezentanţi ai asociaţiilor profesionale ale administraţiei publice din România.
Primăria Municipiului Giurgiu a fost reprezentată la eveniment de viceprimarul Alexandru Vladu. În cadrul festivităţii de decernare a premiilor, acesta le-a mulţumit organizatorilor pentru distincţia oferită şi le-a urat colegilor săi din administraţia publică mult succes în activitatea pe care o desfăşoară în interesul comunităţilor pe care le reprezintă.

Ultima modificare: 29.10.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primarii europeni, întruniţi în cadrul celei de-a şaptea reuniuni a Comitetului Executiv al Consiliului Oraşelor şi Regiunilor Dunărene