ZIUA ARMATEI ROMÂNE

Primăria Municipiului Giurgiu şi Garnizoana Giurgiu organizează vineri, 25 octombrie 2013, începând cu ora 10,00, ceremonia publică prilejuită de sărbătoarea naţională „Ziua Armatei Române”.
În cadrul evenimentului, oficialităţile judeţene şi municipale se vor reuni la Monumentul Eroilor din Cimitirul Smârda, unde va fi oficiată o slujbă religioasă de către un sobor de preoţi şi se vor depune coroane de flori în memoria ostaşilor români care s-au jertfit de-a lungul anilor pentru ţară. Manifestările dedicate Zilei Armatei Române vor continua la Monumentul Eroilor din Parcul Alei, unde vor fi depuse, de asemenea, coroane de flori.
Festivitatea se va încheia cu defilarea Gărzii Drapelului şi a Plutoanelor pe strada Dobrogeanu Gherea.

Ultima modificare: 24.10.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Familiile si persoanele singure cu venituri reduse pot incepe depunerea dosarelor