Sedinţa ordinară a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu

Miercuri, 26 iunie 2013, începând cu ora 14,00, Consiliul Local al Municipiului Giurgiu se va întruni în şedinţă ordinară pentru a dezbate şi aproba proiectele de hotărâri aferente lunii iunie.
Pe ordinea de zi se află 15 proiecte de hotărâri şi o informare privind rezultatele obţinute de o tânără studentă a Facultăţii de Electronică Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei la Concursul de robotică „Robochallenge” 2013, în urma primirii unui sprijin financiar din partea municipalităţii.
Între proiectele de hotărâre ce vor fi supuse spre aprobare se numără cele privind arborarea Drapelului Naţional, Drapelului Municipiului Giurgiu şi Drapelului Consiliului Europei pe teritoriul municipiului Giurgiu, înfrăţirea municipiului Giurgiu cu municipiul L’Alcudia, din Spania, Planul de analiză şi acoperire a riscurilor ce se pot produce pe teritoriul municipiului, alocarea unei finanţări locale în vederea derulării în municipiu a evenimentului „Descoperă Rowmania”, suplimentarea Bugetului de venituri şi cheltuieli sau acordarea avizului de principiu pentru organizarea şi desfăşurarea procedurii de concesionare a unor terenuri din municipiu.

Ultima modificare: 25.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Giurgiuvenii au la dispoziţie o zonă amenajată pentru picnic