Municipiul Giurgiu va fi gazda Ministrului Delegat pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii, Mediu de Afaceri şi Turism, dna. Maria Grapini

Astăzi, 18 iunie a.c., municipiul Giurgiu va fi gazda Ministrului Delegat pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii, Mediu de Afaceri şi Turism – dna. Maria GRAPINI, în cadrul evenimentului „Giurgiu pe drumul Dezvoltării Economice – Întâlnire cu mediul de afaceri giurgiuvean”, organizat de Oficiul Teritorial pentru IMM şi Cooperaţie Ploieşti (OTIMMC Ploieşti) în parteneriat cu Primăria Municipiului Giurgiu şi Centrul de Afaceri Transfrontalier Danubius şi Patronatul Tinerilor Întreprinzători din România.

Prima parte a evenimentului se va desfăşura la Ateneul “Nicolae Bălănescu”, începând cu ora 14,00, unde va avea loc conferinţa intitulată ,,Giurgiu pe drumul Dezvoltării Economice”. Vor lua cuvântul dna. ministru Maria GRAPINI, dl. George Brezoi, şef oficiu OTIMMC Ploieşti, edilul şef al municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu, precum şi reprezentanţi ai Instituţiei Prefectului, Consiliul Judeţean, Agenţia de Plăţi pentru Dezvoltare Rurală şi Pescuit, Camera Agricolă Giurgiu, Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Giurgiu, Centrul de Afaceri Transfrontalier Danubius Giurgiu, Patronatul Tinerilor Întreprinzători din România Sud Muntenia, Fondul Naţional de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii şi Patronatul Judeţean pentru IMM Giurgiu.

Conferinţa va fi urmată apoi, de la ora 16,00, de o întâlnire în Sala de Consiliu a Primăriei Municipiului Giurgiu, în cadrul căreia dna. ministru Maria Grapini va discuta cu principalii reprezentanţi ai mediului de afaceri din judeţ despre problemele cu care se confruntă şi posibilele soluţii pentru depăşirea acestora.

Ultima modificare: 18.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Consulul economic al României la Barcelona, Noruț Stănișteanu s-a întâlnit astăzi cu primarul Nicolae Barbu