Municipalitatea demarează o nouă campanie de dezinsecţie împotriva ţânţarilor

Primăria Municipiului Giurgiu aduce la cunoştinţa cetăţenilor că, în perioada 24 iunie – 24 iulie a.c., pe raza municipiului se va desfăşura o nouă campanie de dezinsecţie împotriva ţânţarilor, atât la nivelul solului – în parcuri, pe străzi, la blocurile de locuinţe (casa scării, subsol şi spaţiile verzi din jurul blocurilor) – cât şi aerian, din avion utilitar.

Administratorii sau preşedinţii asociaţiilor de proprietari vor fi înştiinţaţi cu în timp util cu privire la data efectuării dezinsecţiei în blocurile aflate în administrarea lor.

Ca şi în campania precedentă, dezinsecţia se va efectua dimineaţa, între orele 6,30-10,00, şi seara, între orele 19,00-23,00. Reamintim faptul că substanţa folosită la acţiunea de combatere nu este toxică pentru om.

Ultima modificare: 14.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Ziua Eroilor a fost sărbătorită la Giurgiu la Monumentul Eroilor de la Biserica “Înălţarea Domnului”