Primarul Nicolae Barbu alături de absolvenţii Şcolii “Academician Marin Voiculescu”

Şcoala “Academician Marin Voiculescu” a organizat ieri, 12 iunie, festivitatea de încheiere a anului şcolar 2012-2013, eveniment ce a cuprins premierea celor mai buni elevi, predarea ştafetei, dar şi felicitarea şeful de promoţie al şcolii. La această acţiune au luat parte Mihai Voiculescu, unul dintre fiii academicianului Marin Voiculescu, omul de cultură Radu Varia, recent ales membru de onoare al Academiei Regale Scoţiene, dar şi edilul şef al municipiului, Nicolae Barbu, cel care a ţinut să fie alături de cei mai buni elevi ai acestei şcoli şi să îi felicite pentru performanţe.

Elevul care a fost numit anul acesta şef de promoţie este Bogdan Marius Stan, absolvent cu media 9.97, alături de el mai fiind premiaţi în cadrul festivităţii de ieri şi alţi elevi care au obţinut rezultate deosebite în acest an şcolar.

Ultima modificare: 13.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Autorităţile locale îi liniştesc pe giurgiuveni, cota Dunării se află sub cota de atenţie cu peste 100 de cm