Sedinta ordinară a Consiliului Local aferenta lunii septembrie

Mâine, 26 septembrie 2013, începând cu ora 14,00, consilierii locali se vor întruni în sala de şedinţe proprie din b-dul Bucureşti, nr. 49-41, pentru a dezbate şi aproba proiectele de hotărâri aferente şedinţei ordinare din luna septembrie.
Aprobarea contractului de parteneriat între Direcţia de Impozite şi Taxe Locale Giurgiu cu Asociaţia DEKO – unitate protejată de Autoritatea Naţională pentru Persoane cu Handicap, trecerea din domeniul privat în domeniul public al municipiului Giurgiu a unor bunuri aferente Centralei Termice Giurgiu, actualizarea Planului Local de Acţiune pentru protecţia apelor împotriva poluării cu nitraţi proveniţi din surse agricole la nivelul municipiului, disponibilitatea resurselor financiare proprii ale Primăriei Municipiului Giurgiu pentru realizarea proiectului „Înfiinţarea unei pieţe de gross pentru peşte în municipiul Giurgiu, aprobarea tarifelor existente şi completarea listei de lucrări practicate de Serviciul Zone Verzi şi Peisagistică din cadrul S.C. Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi S.A. Giurgiu, aprobarea studiului de oportunitate şi caietului de sarcini în vederea concesionării prin licitaţie publică a unor terenuri şi modificarea unor hotărâri de consiliu sunt câteva dintre măsurile propuse de municipalitate în această lună prin proiectele de hotărâri aflate pe ordinea de zi.

Ultima modificare: 25.09.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 610 ani de atestare documentară a oraşului Giurgiu