CAMPANIA “LOCUL DESEURILOR NU E IN CASA TA”, LA GIURGIU

Primăria Muncipiului Giurgiu împreună cu “Asociația Română pentru Reciclare- ROREC” organizeaza astazi 10 august 2013 o campanile de colectare a deseurilor electrice si electronice.
Deșeurile vor fi colectate în două puncte din municipiul Giurgiu: Piața Centrală și Școala Nr 10 din cartierul Tineretului în intervalul orar 9-16
Cu aceasta ocazie, giurgiuvenii care predau spre reciclare deșeuri electrice cu destinație casnică vor primi CUPOANE VALORICE (sub forma de Ticehete de masă):
1) 4 cupoane valorice x 10 ron pentru:
I. 1a: aparate frigorifice mari (ex: combine frigorifice, vitrine frigorifice)
II. 1b: frigidere
III. 1c: congelatoare
IV. 1d: alte aparate mari utilizate pentru refrigerarea, conservarea şi păstrarea produselor alimentare (lazi frigorifice)
2) 2 cupoane valorice x 10 ron:
I. 1e: maşini de spălat rufe
II. 1f: uscătoare de haine
III. 1g: maşini de spălat vase
IV. 1q: aparate de aer condiţionat – complet (unitate interna + unitate externa)
extras din regulamentul campaniei

Pentru celelalte tipuri de aparate electrice si electronice se vor primi BILETE DE TOMBOLĂ.
Premiile constand în – 2 bucati polizor unghiular, marca Skil, cod produs FO159005AA; 2 bucati mixer, marca Albatros, cod MX 200; 2 bucati cafetiera, marca Philips, cod HD7446/00; 1 bucati cuptor cu microunde , marca Candy, cod CMW 20DW;

TOMBOLA va avea loc la orele 16 la Școala Generală Nr. 10. Premiile vor fi ridicate în termen de 14 zile.

Ultima modificare: 10.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Spectacol de muzică populară şi romanţe la Ateneul „Nicolae Bălănescu”, pentru aniversarea împlinirii a 60 ani de la înfiinţarea C.A.R. Pensionari Giurgiu