Acţiune dedicată Zilei Veteranilor de Război

Cu ocazia „Zilei Veteranilor de Război”, celebrată anual pe data de 29 aprilie, autorităţile locale au organizat astăzi, începând cu ora 10.00, la Mausoleul „Eroilor” de la Biserica „Înălţarea Domnului”, o acţiune de comemorare a ostaşilor care şi-au pierdut viaţa pe câmpul de luptă.

Evenimentul a debutat cu săvârşirea unui ceremonial religios, urmat de acţiunea de depunere de coroane. Au fost prezenţi la comemorarea veteranilor de război reprezentanţi ai autorităţilor publice locale şi judeţene, primarul Nicolae Barbu, însoţit de cei doi viceprimari, Alexandru Vladu şi Liviu Popazu, reprezentanţii conducerii Consiliului Judeţean, prefectul Nina Carmen Crişu, alături de subprefectul Silvia Crăiţă, cadre militare active şi în retragere, personalul structurilor M.A.I. din Giurgiu, reprezentanţii partidelor politice, organizaţiilor neguvernamentale şi ai presei.

Acţiunea de la Mausoleul „Eroilor” s-a încheiat cu defilarea Gărzilor de Onoare, în aplauzele publicului prezent.

Ultima modificare: 29.04.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Consiliul Local al Tinerilor s-a întrunit ieri în prima ședință de lucru