De luni începe curăţenia la intrarea în ţară

Pentru că intrarea în ţară reprezintă o carte de vizită atât a României cât şi a oraşului, municipalitatea a decis ca de luni, 11 martie să înceapă o campanie de curăţenie în zona vămii, acolo unde nu s-a mai făcut curat de câţiva ani.

Astfel, lucrătorii Societăţii Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi vor toaleta copacii, vor tunde arbuştii şi vor strânge gunoiul din zona vămii pentru a da un alt aspect acestei zone neglijate ani la rând de autorităţile naţionale.

Despre această zonă, edilul municipiului Nicolae Barbu, a făcut referire în cadrul celei mai recente conferinţe de presă, declarând că are în plan să dea un alt aspect intrării în ţară. Municipalitatea lucrează aşadar la un proiect care include printre altele şi plantări de copaci şi acoperire cu gazon, la intrarea în ţară.

Ultima modificare: 10.03.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Oraşul Giurgiu se află în plină “lună a curăţeniei”