Oraşul Giurgiu se află în plină “lună a curăţeniei”

Începută chiar mai devreme de perioada calendaristică stabilită, datorită vremii frumoase şi a temperaturilor pozitive, “luna curăţeniei” în municipiul Giurgiu se află în plină desfăşurare.

După ce la începutul lui martie, Parcul Alei a căpătat o altă imagine, în aceste zile a venit rândul şi Parcului Elevilor, Parcului de la Steaua Dunării, dar şi mai multor spaţii verzi şi cartiere din oraş.

Ajutaţi de beneficiarii de ajutor social, angajaţii Societăţii Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi au curăţat zonele respective, au sădit tei şi arbuşti de catalpa, material dendrologic al societăţii, şi au văruit copacii deja existenţi.

Conducerea societăţii a anunţat că toate zonele din oraş vor fi curăţate şi înfrumuseţate în această lună şi că vor fi executate lucrări specifice de văruire şi de înlocuire a mobilierului stradal afectat. Giurgiuvenii sunt în continuare rugaţi de autorităţi să respecte eforturile de menţinere a curăţeniei în oraş făcute de municipalitate.

Ultima modificare: 09.03.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul “De ziua ta mamico”, spectacol dedicat Zilei Internaţionale a Femeii