Spectacol de teatru „Dragobetele la români”

Giurgiuvenii de toate vârstele sunt aşteptaţi astăzi, 24 februarie, de la ora 16.00, la un spectacol de teatru dedicat Dragobetelui, organizat de Consiliul Local şi Primăria Giurgiu, prin intermediul Centrului Cultural Local “Ion Vinea”.

Protagoniştii spectacolului vor fi elevii clasei de teatru pregătiţi de profesoara Ionela Cralevici, tineri care formează trupa “Ex toto corde”. Din colajul de scenete intitulat „Dragobetele la români” nu vor lipsi momentele amuzante şi de fină ironie a relaţiilor de aşa-zisă dragoste din zilele noastre. Printre sketch-urile interpretate de tinerii actori se vor număra “Costică dormi!”, “Cura de slăbire” sau “Deşteapta mea soţie”.

Trupa “Ex toto corde” se află de trei ani consecutiv pe locul al III-lea în clasamentul unui festival naţional de teatru de la Cluj, competiţie destinată trupelor de tineri, semn că actului artistic prezentat de actorii giurgiuveni este unul de calitate.

Ultima modificare: 24.02.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Angajaţii de la Spaţii Verzi au început plantările în municipiu