Conducerea Primăriei Giurgiu prezentă la Semicentenarul Şcolii “Mihai Eminescu”

Primăria municipiului Giurgiu a fost reprezentată astăzi, 14 decembrie, la evenimentul de sărbătorire a 50 de ani de existenţă a Şcolii Generale nr.4 “Mihai Eminescu”de către primarul Nicolae Barbu, viceprimarul Alexandru Vladu şi city managerul Emil Vucă.

Acţiunea aniversară a început la sediul şcolii, cu dezvelirea plăcii omagiale, după care invitaţii au asistat la o slujbă de sfinţire şi au fost invitaţi să viziteze clasele. Cu această ocazie primarul Barbu i-a cunoscut pe micuţii de la clasele pregătitoare. Edilul a felicitat şi conducerea şcolii pentru calitatea actului educaţional din această unitate şcolară.

Evenimentul a continuat apoi la sediul Ateneului „Nicolae Bălănescu”, acolo unde a fost lansată monografia şcolii, publicaţie apărută cu sprijinul municipalităţii. Acţiunea de lansare s-a desfăşurat în prezenţa foştilor şi actualilor profesori şi a fost urmată de un spectacol artistic susţinut de elevii acestei unităţi de învăţământ.

Ultima modificare: 14.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Spectacole de muzică uşoară în Parcul Mihai Viteazul